صفحه اصليتماس بامانقشه سايتنسخه موبایل
 
 
    RSS2.0
با توجه به تماس های مکرر بسیاری از متقاضیان محترم ایران کد، راهنمای تصویری نحوه دریافت شناسه ملی اشخاص حقوقی در ادامه این خبر آمده است. لطفاً
چاپ   

نحوه دریافت شناسه ملی اشخاص حقوقی

امتیاز کاربران به نحوه دریافت شناسه ملی اشخاص حقوقی
5از5 از مجموع 12 رای ثبت شده
امتیاز شما:

قابل توجه کلیه اشخاص متقاضی شناسه ملی:
جهت دریافت شناسه ملی شما باید به عنوان شخصیت حقوقی شناخته شوید. برای این موضوع یا باید مستقیماً تابعه یک ارگان یا نهاد دولتی باشید یعنی جزء بدنه دولت محسوب شوید و یا اینکه از طریق ثبت شرکت یا ثبت موسسه ( موسسه فرهنگی - هنری، موسسه فرهنگی - ورزشی ، موسسه آموزشی ، موسسه حقوقی و ... ) در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، یک شخصیت حقوقی خصوصی ایجاد نمایید.

قابل ذکر است شرکت رسا آمادگی خود را جهت انعقاد قرارداد با مجامع امور صنفی استان ها و شهرستانها جهت شناسه ملی اتحادیه و انجمن های صنفی و ادارات ورزش و جوانان استانها و شهرستانها یا فدراسیون های ورزشی مرتبط جهت شناسه ملی هیئت های ورزشی، اعلام می دارد. سایر اشخاص نیز که بصورت گروهی درخواست ثبت شرکت یا موسسه نمایند نیز از تخفیفات مربوطه برخوردار خواهند بود. با انعقاد قراردادهای کلی شما می توانید از تخفیف های 40 تا 50 درصدی در هزینه های ثبت شخصیت حقوقی مورد نظر خود استفاده کنید. 

ضمناً برای افرادی که شرکت را به سازمانهای مربوطه جهت انعقاد قراردادهای کلی ( 50 مورد و بالاتر ) معرفی نمایند، پورسانت مناسبی در نظر گرفته خواهد شد.

انواع اشخاصی که می توانند شناسه ملی دریافت کنند:
شناسه ملی هیئت ورزشی
شناسه ملی هیات ورزشی
شناسه ملی اتحادیه صنفی
شناسه ملی اتحادیه تعاونی
شناسه ملی انجمن صنفی
شناسه ملی کانون آگهی و تبلیغات
شناسه ملی باشگاه ورزشی
شناسه ملی انجمن حمایت
شناسه ملی کانون بازنشستگی
شناسه ملی فروشگاه تعاونی مصرف
شناسه ملی تعاونی مصرف کارکنان
شناسه ملی درمانگاه خصوصی
شناسه ملی بیمارستان خصوصی
شناسه ملی موسسه قرض الحسنه
شناسه ملی صندوق قرض الحسنه
شناسه ملی صندوق تعاونی
شناسه ملی تعاونی مسکن
شناسه ملی انتشارات
شناسه ملی فروشگاه کتاب
شناسه ملی نشریه
شناسه ملی روزنامه
شناسه ملی هیئت قرآنی
شناسه ملی هیات مذهبی
شناسه ملی خانه کارگر
شناسه ملی خانه صنعت
شماره تماس مستقیم با دفتر مدیرعامل جهت ارگانها و مجامع امور صنفی و درخواست های شناسه ملی گروهی (حداقل تعداد درخواست گروهی 50 مورد می باشد. لذا از تماس با این شماره جهت تعداد درخواست های کمتر خودداری فرمایید) : 02128421895

سایر اشخاص لطفا از طریق فرم درخواست شناسه ملی اقدام نموده و در زمان پاسخ شماره پیگیری را اعلام فرمایند. از پاسخ به متقاضیان بدون شماره پیگیری جداً معذوریم.
شماره تماس سایر اشخاص متقاضی شناسه ملی پس از ارسال درخواست از طریق فرم درخواست شناسه ملی و دریافت کد پیگیری : 02128421838 داخلی 3

شناسه ملی درواقع یک عدد 11 رقمی است که بوسیله آن هویت اشخاص حقوقی ثبت شده در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، وزارت کشور، سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، اتاق بازرگانی، سازمان اوقاف و امور خیریه  و حوزه های علمیه، قابل شناسایی خواهد بود. شناسه ملی برای تمام اشخاص حقوقی اعم از بانکها، دهیاری ها، شهرداری ها، ادارات دولتی، مدارس و دبیرستانها، شرکت های خصوصی، موسسات ثبتی عام المنفعه و یا غیر انتفاعی قابل اخذ می باشد. به طور کلی کلیه اشخاصی که به موجب مدارک قانونی به عنوان اشخاص حقوقی شناخته می شوند، می توانند درخواست شناسه ملی نمایند. شناسه ملی را می توان معادل همان کد ملی اشخاص حقیقی دانست که بوسیله آن شناسایی اشخاص حقوقی میسر می گردد. به همراه شناسه ملی یک برگ استعلام با عنوان «پاسخ استعلام شناسه ملی اشخاص حقوقی کشور» تحویل خواهد شد که با آرم قوه قضائیه / سازمان ثبت اسناد و املاک کشور خواهد بود.

دقت کنیدکه برگه استعلام دارای موارد زیر می باشد:

  1. ثبت کننده شخص حقوقی
  2. شناسه ملی
  3. تاریخ تأسیس
  4. نام شخصیت حقوقی
  5. نوع شخصیت حقوقی
  6. شماره ثبت
  7. واحد ثبتی
  8. کد پستی
  9. محل قانونی اقامت
  10. تاریخ و ساعت استعلام

 

لذا در صورتیکه هر گونه ایراد و اشکالی در اطلاعات برگه استعلام با مشخصات و مدارک قانونی شما وجود دارد، باید به شکل مکتوب به سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اطلاع رسانی شده وتا انجام تغییرات و دریافت برگه استعلام صحیح پیگیری صورت گیرد.

نمونه پاسخ استعلام شناسه ملی برای هیئت های ورزشی:

«« پاسخ استعلام سامانه شناسه ملی اشخاص حقوقی کشور »»

 

 نظرات
شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر دهید.
تشخیص دهنده ربات:
    RSS2.0

   مثال های سفارش محصول

 مثال های سفارش محصولات   حجم فايل: 24KB

   پيگيري درخواست خدمات
   نمونه بارکدهای صادر شده

 نمونه کدهاي صادر شده   حجم فايل: 232.5KB